Rezervace štěňat

Co byste měli důkladně zvážit:

 že jste si koupi štěněte dobře promysleli, zvážili časové i finanční možnosti.

Pořizovací cenou náklady teprve začínají a pokud se budete chtít štěněti věnovat důkladněji (výcvik, výstavy, zkoušky, veterinář atd.), náklady jsou hlavně v prvním roce vysoké.

Psovi budete muset rovněž přizpůsobit čas a chod vaší domácnosti. Jen venčení a procházka vám zabere 1 až 2 hodiny denně a příprava na zkoušky je časově ještě náročnější.

Výstavy ani zkoušky nejsou povinné, můžete mít pejska doma jen jako svého kamaráda a člena domácnosti, ale každé štěně potřebuje pro dobré soužití s vámi základní výcvik.

Nechceme vás odradit, jen se chceme ujistit, že jste si vědomi všech závazků a pro naše štěňátka budete těmi nejlepšími páníčky.

Když to shrneme, zavazujete se poskytnout štěněti domov, lásku, odpovídající péči, kontakt s lidmi a psími kamarády a hlavně dostatek času.

Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém jste nám napsali, a požádáme vás o zaplacení nevratného rezervačního poplatku ve výši 5.000 Kč.

Nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte nebo zrušení rezervace z vaší strany propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice.

Při odstoupení z rezervační smlouvy z naší strany se rezervační poplatek vrací v plné výši zájemci.

Je nezbytné, abyste k nám jako budoucí majitelé minimálně jednou přijeli na osobní návštěvu. Probereme vaše možnosti a požadavky a vyberete si štěně v pořadí podle rezervace. Podíváte se, jak to u nás chodí a my vám sdělíme naše zkušenosti ohledně péče o štěně.

Navštívit nás můžete po 4. týdnu života štěňat.

Jak nás kontaktovat

Pokud budete mít opravdu zájem napište něco o sobě, své rodině, práci, domovu. Čím více toho o sobě napíšete, tím lépe. Samozřejmě nezapomeňte uvést, proč jste se rozhodli pro toto plemeno, jaké jsou vaše plány se štěňátkem do budoucna, jak si představujete vaše soužití a proč máme svěřit štěňátko právě vám.

Na otázky typu “ cena nebo za kolik ? “ neodpovídáme.

Cena

Ano, cena je při koupi důležitá. Úplně vás chápeme. Nezačínejte však konverzaci s chovatelem otázkou na cenu. Je to prosté. Tímto dáváte najevo, že vám vlastně nejde o štěně samotné, ale o cenu. Jak už jsem psala na úvod, cena za štěňátko je jen částí toho, kolik vás štěňátko bude stát za celý život.

Co od nás dostanete:

  • kupní smlouvu
  • průkaz původu štěněte, který je zaregistrovaný u FCI (PP bude později zaslán majiteli na dobírku, jakmile ho obdržíme z ČMKU)
  • mezinárodní očkovací průkaz (europas) z vyznačením provedených vakcinací, vč. vyznačení data odčervení 
  • krmení do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé u nás a kousek napachovaného domova
  • základní informace ohledně krmení a péče o štěňátko
  • „manuál“ na štěňátko