Rezervace štěňat

Co byste měli důkladně zvážit:

 že jste si koupi štěněte dobře promysleli, zvážili časové i finanční možnosti.

Pořizovací cenou náklady teprve začínají a pokud se budete chtít štěněti věnovat důkladněji (výcvik, výstavy, zkoušky, veterinář atd.), náklady jsou hlavně v prvním roce vysoké.

Psovi budete muset rovněž přizpůsobit čas a chod vaší domácnosti. Jen venčení a procházka vám zabere 1 až 2 hodiny denně a příprava na zkoušky je časově ještě náročnější.

Výstavy ani zkoušky nejsou povinné, můžete mít pejska doma jen jako svého kamaráda a člena domácnosti, ale každé štěně potřebuje pro dobré soužití s vámi základní výcvik.

Nechceme vás odradit, jen se chceme ujistit, že jste si vědomi všech závazků a pro naše štěňátka budete těmi nejlepšími páníčky.

Když to shrneme, zavazujete se poskytnout štěněti domov, lásku, odpovídající péči, kontakt s lidmi a psími kamarády a hlavně dostatek času.

Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém jste nám napsali, a požádáme vás o zaplacení nevratného rezervačního poplatku ve výši 5.000 Kč.

Nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte nebo zrušení rezervace z vaší strany propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice.

Při odstoupení z rezervační smlouvy z naší strany se rezervační poplatek vrací v plné výši zájemci.

Je nezbytné, abyste k nám jako budoucí majitelé minimálně jednou přijeli na osobní návštěvu. Probereme vaše možnosti a požadavky a vyberete si štěně v pořadí podle rezervace. Podíváte se, jak to u nás chodí a my vám sdělíme naše zkušenosti ohledně péče o štěně.

Navštívit nás můžete po 5. týdnu života štěňat.

Jak nás nekontaktovat

Pokud se rozhodnete oslovit nás, prosím berte na vědomí, že jsme chovatelé živých bytostí, které máme opravdu rádi.

Na zprávy typu: „Mám zájem“ nebo „Dobrý den, cena?“ neodpovídáme.

Pokud budete mít opravdu zájem napište něco o sobě, své rodině, práci, domovu. Čím více toho o sobě napíšete, tím lépe. Samozřejmě nezapomeňte uvést, proč jste se rozhodli pro toto plemeno, jaké jsou vaše plány se štěňátkem do budoucna, jak si představujete vaše soužití a proč máme svěřit štěňátko právě vám.

Cena

Ano, cena je při koupi důležitá. Úplně vás chápeme. Nezačínejte však konverzaci s chovatelem otázkou na cenu. Je to prosté. Tímto dáváte najevo, že vám vlastně nejde o štěně samotné, ale o cenu. Jak už jsem psala na úvod, cena za štěňátko je jen částí toho, kolik vás štěňátko bude stát za celý život. V současné době se cena štěněte zlatého retrievera většinou pohybuje v rozmezí 25 – 30 tisíc korun. Můžete se sami informovat o aktuálních cenách štěňat v jiných chovatelských stanicích. Cena fenky je většinou vyšší než cena pejska.

Budeme také velmi rádi, když nás budete informovat o dalším životě štěňátka a posílat nám fotky.

Co od nás dostanete:

  • kupní smlouvu
  • průkaz původu štěněte, který je zaregistrovaný u FCI (PP bude později zaslán majiteli na dobírku, jakmile ho obdržíme z ČMKU)
  • mezinárodní očkovací průkaz (europas) z vyznačením provedených vakcinací, vč. vyznačení data odčervení 
  • krmení do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé u nás a kousek napachovaného domova
  • základní informace ohledně krmení a péče o štěňátko
  • „manuál“ na štěňátko